فوتبال روز: پیکارهای یورو ۲۰۱۲ در کشور لهستان آغاز و با انجام بازی نهایی در اوکراین به پایان خواهد رسید.
شب گذشته قرعهکشی مرحله گروهی پیکارهای جام ملتهای اروپا در شهر کیف برگزار شد.
براساس قرعهکشی انجام شده تیمهای لهستان، یونان، روسیه و چک در گروه اول جای گرفتند.
در گروه دو آلمان، هلند، پرتغال و دانمارک حاضر شدند تا از دید کارشناسان گروه مرگ این مسابقات رقم بخورد.
در گروه سه اسپانیا، ایتالیا، کرواسی و ایرلند رقیب هم شدند.
در گروه چهار نیز انگلیس، فرانسه در کنار اوکراین و سوئد به رقابت میپردازند.
بر اساس برنامه اولین مسابقه این جام که به صورت مشترک در دو کشور لهستان و
اوکراین انجام خواهد شد، ۲۱ خرداد ماه سال آینده لهستان و یونان در
ورزشگاه تازه تاسیس شهر ورشو رودرروی هم قرار میگیرند.
براساس برنامهریزی انجام گرفته، مسابقات گروه اول و سوم در لهستان، دوم و چهارم در اوکراین انجام خواهد شد.
بازی نهایی نیز در تاریخ ۱۲ تیر در شهر کیف میان دو فاتح مرحله نیمهنهایی انجام خواهد شد.
برنامه این پیکارها و زمان شروع آن به شرح زیر است:
*گروه یک:
جمعه ۸ ژوئن (۲۱ خرداد۱۳۹۱): شهر ورشو، لهستان –یونان ، ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران
جمعه ۸ ژوئن (۲۱ خرداد۱۳۹۱): شهر بریسلاو، روسیه – چک، ، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
سهشنبه: ۱۲ ژوئن (۲۵ خرداد ۱۳۹۱): شهر بریسلاو، یونان – جمهوری چک، ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران
سهشنبه:۱۲ ژوئن (۲۵ خرداد ۱۳۹۱): شهر ورشو، لهستان – روسیه، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
شنبه ۱۶ ژوئن (۲۹ خرداد ۱۳۹۱): شهر بریسلاو، جمهوری چک- لهستان، ساعت : ۲۳:۱۵ به وقت تهران
شنبه ۱۶ ژوئن (۲۹ خرداد ۱۳۹۱): شهر ورشو، یونان – روسیه، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
*گروه ۲:
شنبه ۹ ژوئن (۲۲ خرداد ۱۳۹۱): شهر خارکیف، هلند – دانمارک، ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران
شنبه ۹ ژوئن (۲۲ خرداد ۱۳۹۱): شهر لوویو، آلمان – پرتغال، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
چهارشنبه: ۱۳ ژوئن (۲۶ خرداد ۱۳۹۱): شهر لوویو، دانمارک – پرتغال، ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران
چهارشنبه:۱۳ ژوئن (۲۶ خرداد ۱۳۹۱): شهر خارکیف، هلند – آلمان، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
یکشنبه ۱۷ ژوئن (۳۰ خرداد ۱۳۹۱): شهر خارکیف، پرتغال- هلند، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
یکشنبه ۱۷ ژوئن (۳۰ خرداد ۱۳۹۱): شهر لوویو، دانمارک – آلمان، ساعت ۲۳:۱۵به وقت تهران
*گروه ۳:
یکشنبه ۱۰ ژوئن (۲۳ خرداد ۱۳۹۱): شهر دانسینگ، اسپانیا- ایتالیا، ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران
یکشنبه ۱۰ ژوئن (۲۳ خرداد ۱۳۹۱): شهر پوزن ، ایرلند – کرواسی، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
پنجشنبه ۱۴ ژوئن (۲۷ خرداد ۱۳۹۱): شهر پوزن، ایتالیا – کرواسی، ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران
پنجشنبه ۱۴ ژوئن (۲۷ خرداد ۱۳۹۱): شهر دانسینگ، اسپانیا- ایرلند، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
دوشنبه ۱۸ ژوئن (۳۱ خرداد ۱۳۹۱): شهر دانسینگ، کرواسی – اسپانیا، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
دوشنبه ۱۸ ژوئن (۳۱ خرداد ۱۳۹۱): شهر پوزن، ایتالیا – ایرلند، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
*گروه ۴:
دوشنبه ۱۱ ژوئن (۲۴ خرداد ۱۳۹۱): شهر دونتسک،فرانسه – انگلیس، ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران
دوشنبه ۱۱ ژوئن (۲۴ خرداد ۱۳۹۱): شهر کیف، اوکراین – سوئد، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
جمعه ۱۵ ژوئن (۲۸ خرداد ۱۳۹۱): شهر کیف، سوئد – انگلیس، ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران
جمعه ۱۵ ژوئن (۲۸ خرداد ۱۳۹۱): شهر دونتسک، اوکراین – فرانسه، ساعت ۲۳:۱۵به وقت تهران
پنجشنبه ۱۹ ژوئن(اول تیر ۱۳۹۱): شهر دونتسک، انگلیس – اوکراین، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
پنجشنبه ۱۹ ژوئن(اول تیر ۱۳۹۱): شهر کیف، سوئد – فرانسه، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
مرحله یک چهارم نهایی:
پنجشنبه ۲۱ ژوئن(۳ تیر ۱۳۹۱): شهر ورشو، برنده گروه اول با دوم گروه دو، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
جمعه ۲۲ ژوئن (۴ تیر ۱۳۹۱) : شهر دانسینگ ،برنده گروه دو با دوم گروه اول، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
شنبه ۲۳ ژوئن (۵ تیر۱۳۹۱):شهر دونتسک، برنده گروه سوم با دوم گروه چهارم، ساعت ۲۳:۱۵به وقت تهران
یکشنبه ۲۴ ژوئن (۶ تیر۱۳۹۱):شهر کیف، برنده گروه چهار با دوم گروه سوم، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
مرحله نیمهنهایی:
چهارشنبه ۲۷ ژوئن(۹ تیر ۱۳۹۱): شهر دونتسک: برنده بازی شهر ورشو (مرحله
یکچهارم نهایی) با برنده شهر دونتسک(یکچهارم نهایی، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت
تهران
پنجشنبه ۲۸ ژوئن(۱۰ تیر ۱۳۹۱): شهر ورشو، برنده بازی شهر دانسینگ(یک چهارم
نهایی) با برنده بازی شهر کیف( یک چهارم نهایی، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
مرحله نهایی:
یکشنبه اول جولای (۱۲ تیر ۱۳۹۱ ) شهر کیف، برندگان بازی مرحله نیمه نهایی، ساعت ۲۳:۱۵